fbpx
İndirim!

ISO Kalite Yönetim Sistemleri 4 Sertifika

350.00  200.00 

Türkiye’nin tek ISO Kalite Yönetim Sistemleri Sertifikası veren MEB ve YÖK onaylı kurumlardan DEV FIRSAT!
4 sertifikalı uzaktan eğitim paketi
1) OHSAS 18001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
2) ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ
3) ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ 
4) ISO 9001:2008 İÇ TETKİKÇİ
+ REFERANS MEKTUBU

Açıklama

ISO Kalite Yönetim Sistemleri 4 Sertifika

CBÜ Rektörü Mezunların İş Bulamama Sorunlarını Açıkladı

Eğitim Konederasyonu; ISO Kalite Yönetim Sistemleri tamamen tasavvuf temelli kurulup, din, dil, ırk ayırımı yapmadan Mevlana öğretileri temelli bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Merkezi İstanbul Üsküdar’da bulunan dünyada bilim ve eğitim alanında kurulmuş ilk ve tek resmi federasyondur.
28 ülkede şubesi olan, ve dünya çapında 163 uluslararası akreditasyona sahip, Eğitim Konfederasyonu, sosyal sorumluluk alanında, hem Türkiye’de hem de uluslararası düzeyde en fazla projeyi uygulamıştır. ilk 20 sıralamasına giren konfederasyonumuzun vermiş olduğu eğitimler ve sertifikalandırmalar, Birleşmiş Milletlere üye 193 ülkede geçerliliğe sahiptir. Federasyonumuzun vermiş olduğu ISO kalite belgelerini Avrupa Birliği üyesi ülkelerde, şube paydaş başkanlarımızın, ISO’yu denetleyen tek birim olan IAF’a üye denetçiler olması sebebiyle, sertifikalarımız dünya çapında akreditasyona sahiptir. Ayrıca Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu Avrupa Birliği Bilim ve Akademi Üst kurul akreditesine sahiptir ve İsveç Üniversiteler Birliği ve eğitim Bakanlığınca belgelerimizin uluslarası geçerliliği ve denkliği de bulunmaktadır.

Sertifikalar ne işime yarayacak? İş hayatımızda etkisi nasıl olmaktadır?

Eğitim sertifikaları iş hayatınızda aktif olarak kullanabileceğiniz kurumsal belgelerdir. Kişisel gelişim belgelerinizle mülakatlarınızda etkili iletişim ve beden dilinizi göstererek işvereni etkileyebilir, belgelerinizle rakiplerinizden bir adım daha önde olabilirsiniz.
Kalite Yönetim Sistemleri belgeleri ile kurumsal firmalarda Kalite Yönetim Temsilcisi, Kalite Yönetim Şefi, Kalite Müdürü, Kalite İç Denetçisi gibi pozisyonlarda çalışabilir, aynı zamanda Kalite konusunu meslek edinebilirsiniz. Kurumsal firmalar genellikle kalite standartlarıyla çalışmaktadır. Ve Personelinin de kalite standartlarını bilmesini ister. Personel seçerken personelinin de kalite yönetim sistemi eğitimlerini almış olması, sizlerin seçilen özel kişiler olmanızı sağlar.

Sertifikaların en çok etkili olduğu sektörler hangileridir?

Eğitim Sertifikaları; Devlet kurumlarında, Kamu kuruluşları ve Bakanlıklarda, Sağlık sektöründe, üretim yapan kurumsal firmalarda, bankalarda, Çağrı Merkezlerinde, Fabrikalarda, Danışmalık Firmalarında,Gıda Sektöründe, Okullarda, Eğitim şirketlerinde ve bunun gibi aklınıza gelen tüm kurumsal firmalarda sertifikalarınızı kullanabilirsiniz.

Eğitim Konfederasyonu’nun vermiş olduğu Sertifikaların geçerliliği nedir?

Sertifikaların üzerinde 4 adet başdenetçi imzası ve kodları vardır. TC Kimlik numaranıza entegre edilmiş kişiye özel sertifika kod numaranız vardır ve Bu kodu sertifika.eu adresinden sorgulayabileceksiniz. Eğitim sertifikalarınızda ISO ve IAF onayları, Eğitim Federasyonu altın hologramları ve Birleşmiş Milletler Global Compact üyeliği bulunmaktadır. Aynı zamanda Eğitim sertifikaları uluslararası geçerli olup, ömür boyu kullanabileceğiniz niteliktedir.

Eğitimlerinize kimler katılabilir? Herhangi bir mezuniyet şartınız var mıdır?

Eğitim Konfederasyonu tarafından yapılan eğitimlerimize 18 yaşını doldurmuş her bir birey katılabilir. Uzmanlık Eğitimleri hariç eğitimlerimizde ve belgelendirmelerde mezuniyet şartı bulunmamaktadır.

Eğitim Konfederasyonu olarak hangi kurumlarda eğitimler veriyorsunuz?

Kalite Yönetim Sistemleri belgeleri ile kurumsal firmalarda Kalite Yönetim Temsilcisi, Kalite Yönetim Şefi, Kalite Müdürü, Kalite İç Denetçisi gibi pozisyonlarda çalışabilir, aynı zamanda Kalite konusunu meslek edinebilirsiniz. Kurumsal firmalar genellikle kalite standartlarıyla çalışmaktadır. Ve Personelinin de kalite standartlarını bilmesini ister. Personel seçerken personelinin de kalite yönetim sistemi eğitimlerini almış olması, sizlerin seçilen özel kişiler olmanızı sağlar.

Belgelerin fiyatları neden bu kadar uygun ?

Eğitim Konfederasyonu, Başbakanlığa bağlı Resmi Üst Sivil Toplum Kuruluşudur. Ve sivil toplum kuruluşlarının kar elde etme gibi bir amaçları yoktur. Eğitimlerimize katılan herkes, eğitim sertifikalarının sadece basım ve akreditasyon ücretlerini ödeyerek kendilerine minimum maaliyet, maksimum fayda sağlar.

Eğitim Konfederasyonu belge verme hakkını nasıl ve nerden almıştır?

28 ülkede şubesi olan, ve dünya çapında 163 uluslararası akreditasyona sahip,Eğitim Konfederasyonu, sosyal sorumluluk alanında, hem Türkiye’de hem de uluslararası düzeyde en fazla proje uygulamıştır. ilk 20 sıralamasına giren Konfederasyonumuzun vermiş olduğu eğitimler ve sertifikalandırmalar, Birleşmiş Milletlere üye 193 ülkede geçerliliğe sahiptir.
Konfederasyonumuzun vermiş olduğu İSO kalite belgelerini Avrupa Birliği üyesi ülkelerdeki, şube paydaş başkanlarımızın, ISO’yu denetleyen tek birim olan IAF’a üye denetçiler olması sebebiyle, sertifikalarımız dünya çapında akreditasyona sahiptir.
Ayrıca Uluslar arası Bilim ve Eğitim Federasyonu Avrupa Birliği Bilim ve Akademi Üst kurul akreditesine sahiptir ve İsveç Üniversiteler Birliği ve eğitim Bakanlığınca belgelerimizin uluslarası geçerliliği ve denkliği de bulunmaktadır.

Neden ISO (Kalite Yönetim Sistemleri) firmalar için bu kadar önemlidir?

İSO tüm sektörlerde rahatlıkla kullanılan bir sistemdir. Buradaki önem, İSO’nun şirketlere kalite sistemi getirmesi ve bu sistemin altına inmeden çalışmalarını yaparak kaliteyi belli bir standartta tutmasını sağlamasıdır. Böylece şirketler globalleşen dünyada ayakta durabilecek ve rakipleriyle daha kolay mücadele edebilecek duruma gelecektir.

Konfederasyondan alınan belge ile herhangi bir Şirketten alınan belge aynı geçerlilikte midir?

Belgenin geçerliliği konusu ile ilgili ülkemizde bir çok merdiven altı diye tabir ettiğimiz dernekler ve şirketler, sertifika adı altında belgeler vermektedir. Kurumumuzun ise 68 ilde temsilciliği ve bu illerde de 400’ün üzerinde temsilcisi bulunmaktadır.
Resmi bir Üst Sivil Toplum kuruluşu. Eğitim Konfderasyonu Sertifikalarının üzerinde, Resmi yetkili onayları ve akreditasyon mercilerinin logoları bulunur. Ayrıca kişiye özel federasyon akredite kodunu da sertifikalarınızda görebilirsiniz.

Herhangi bir eğitim şirketinin vermiş olduğu sertifikaları incelediğinizde, herhangi bir resmi dayanak ya da statünün, yasal yükümlülüklerinin olmadığını rahatça görebilirsiniz. Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu eğitim adına kuruluan Türkiye’nin tek eğitim federasyonudur.

CV hazırlarken sertifikaları nasıl kullanmalıyım ?

İSO tüm sektörlerde rahatlıkla kullanılan bir sistemdir. Buradaki önem, İSO’nun şirketlere kalite sistemi getirmesi ve bu sistemin altına inmeden çalışmalarını yaparak kaliteyi belli bir standartta tutmasını sağlamasıdır. Böylece şirketler globalleşen dünyada ayakta durabilecek ve rakipleriyle daha kolay mücadele edebilecek duruma gelecektir.

Eğitimlere katılamayacağım. Uzaktan eğitim modülünüz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Temel Eğitimlerimize katılmayacaksanız eğer, Uzaktan Eğitim sistemimizden yararlanabilirsiniz.Eğitim Konfederasyonu Çağrı Merkezi ile iletişime geçerek sertifika talebinde bulunabilirsiniz. Arkadaşlarımız size bilgi verdikten sonra, kargoyla size göndereceğimiz eğitim sertifikalarının içerisinde bulunan 600 saatlik eğitim CD si üzerinden, ya da 9001iso.net web adresi üzerinden eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Sertifikaların ödemesini nasıl yapabilirim ?

Eğitime katılan ildeki eğitim koordinatörleriyle iletişime geçerek nakit ödeyebilir yada akademilider.com adresinde bulunan kurumumuza ait resmi banka hesap numaralarına havale yapabilirsiniz. Aynı zamanda Paypal yoluyla da ödemelerinizi kredi kartıyla maksimum 9 taksit veya tek çekim yapabilirsiniz.

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği

OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği sistemi, Türkiye’de tersanelerde ve inşaatlarda artan iş kazaları ile gündeme gelmiştir. Çalışma bakanlığı denetimlerinde bu OHSAS 18001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ Sisteminin maddelerinin şartlarının, ne kadarının uygulandığına dair sorular da gelmektedir. Neticede firmalar, işsağlığı güvenliği sistemini kurarak, çalışanların kaza ile yaralanmalarını, hayatını kaybetmelerini ya da meslek hastalıklarına yakalanmalarını önler. İş sağlığı sistemi işvereni de çalışanları da koruyan bir sistemdir. Aynı zamanda çalışanların sağlıklı olmasını isteyen bir sistemdir. Çalışanlar eğer meslek hastalığına yakalanmaz ise tezgahlar boş kalmaz üretim devam eder.

Dünya sağlık örgütünün sağlıklı olma tanımı şöyledir; çalışanların ruhsal fiziksel zihinsel olarak kendilerini iyi hissetme halidir. Bu standartları uygulayan kurumun çalışanlarının, bu eğitimi almış olmaları; yasal hak ve sorumluluklarını, bu konudaki yönetmelikleri bilmelerini sağlar. Şöyle ki çalışan, kendilerine tanımlanmış olan görevi yerine getirirken, kendi fiziksel ya da ruhsal sağlığını tehlikeye atıyor ise, ister beyaz yakalı olsun, ister mavi yakalı olsun, işverene varsa iş sağlığı güvenliği kuruluna bir dilekçe ile başvurabilir. Başvuruya, iş sağlığı güvenliği kurulunca 48 saat içinde cevap verilir. Neticede işveren çalışanın hayatını veya ruhsal zihinsel sağlığını tehlikeye atacak bir görevde bulunmasına zorlayamaz.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi HACCP

22000 gıda güvenliği; eskiden haccp olarak anılan bir sistemdi. Gıdaların üretimi ve sunulması sırasında güvenli olmalarını garanti altına alan bir sistemdir. Türkiye’de gıda üretiminde, gıda sunumunda, gıda ile ilgili makineler üretenler, gıda ambalajları üretenler, çiftçiler, gıda ile ilgili ham madde üretenler ve buna dair gıda zincirinde ki her firmanın, 22000 gıda yönetim sistemini kurumuna organize etmesi lazımdır. Bu gıda güvenliği sistemi içerisinde Haccp kuralları, Gıda kodeksinde ulusal ve uluslararası standartlar, bakanlıkların gıda ve gıda zincirindeki firmalardan istedikleri yönetmelikler yer alır. Ve bunların karşılanması, Gıda üretim belgesi alınması zorunludur. Bütün bunların, gıda yönetim sistemine sahip bir firmada yerine getirildiğini bilen müşteriler o firmadan güvenli bir şekilde alış veriş yapabilirler.
Bu sistemi uygulayan kurumların çalışanlarının da, bu organizasyonu biliyor olması gereklidir. sonuçta standartı uygulayan, kurum çalışanlarıdır ki, işte tam da bu nedenle personel alımlarında da bu eğitimleri almış kişilerden seçim yapılır. Ya da kurum personeline bu eğitimi vermek zorundadır. Bu eğitimi alan kişiler personel alımlarında diğer başvuru adaylarında her zaman bir adım önde ve tercih edilen kişiler olurlar.

ISO 9001 2005 Kalite Yönetim Sistemi

Iso 9001 bir kalite yönetim sistemidir. Kalite derken ürün veya hizmetin kalitesinden söz etmiyoruz. Kurumun ürün veya hizmeti üretirken, sürecin performans kriterlerine göre ürün veya hizmeti sürekli iyileştirecek sistemden bahsediyoruz. Kazan kazan olarak ifade ettiğimiz sistemde bütün paydaşlar yani tedarikçiler, çalışanlar, müşteriler, kamu kurumları, standartı hazırlayan organizasyonlar, bir kalite yönetim sistemini iyileştirerek o sisteme sahip olan firmaların ürettiği ürün veya hizmetlerin müşteriyi memnun etme oranını arttırarak, büyütmenin sinerjisini yaşarlar. Iso toplam kalite yönetim sistemi şu an 1 milyon firmada uygulanmaktadır. Bu istem ulusal ve uluslararası alanda bir credit limite sağlar. Burada herhangi bir ürün yada hizmet üretmek için performans kriterlerine ihtiyaç vardır. Performansların ölçülebilir, izlenebilir, raporlanabilir ve sürekli iyileştirme yapılabilir olması gerekir. Tüm bu faydalar ıso 9001 belgesine sahip firmalarda dünyada küresel pazar payını arttırmaya satış ve cirolarını arttırmaya yol açar.
Bu sistemi uygulayan kurumların çalışanlarının da bu organizasyonu biliyor olması gereklidir. Sonuçta standartı uygulayan kurum çalışanlarıdır ki, işte tamda bu nedenle personel alımlarında da, bu eğitimleri almış kişiler seçilir. Ya da kurum personeline bu eğitimi vermek zorundadır. Bu eğitimi alan kişiler personel alımlarında diğer başvuru adaylarında her zaman bir adım önde ve tercih edilen kişiler olurlar.

TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ
ISO Kalite Yönetim Sistemleri

Kurum ve kuruluşlarının uluslararası rekabet ortamında güçlü bir biçimde yer alabilmesinin temel koşullarından biri olan “Toplam Kalite Yönetimi”nin uygulanabilmesi, bu konularda yetişmiş iş gücü ve bilgili personelin varlığına bağlıdır. İşte hazırladığımız bu eğitim; ihtiyaç duyulan bu iş gücünü ve insan kaynaklarını yetiştirmeyi hedefliyor.
Çalıştıkları firmalarda kalite kavramının yerleşmesini arzulayan üst ve orta kademe yöneticiler,
Kalite kavramıyla ilgili çalışma yapanlar,
Faaliyet alanları ne olursa olsun daha iyi, verimli ve karlı iş yapmak isteyen firmaların orta ve üst düzey yöneticileri,
Yönetici adayları,
Süreç Yönetimi çalışmalarında aktif biçimde rol alan çalışanlar,
Firmaların kalite yönetim biriminde çalışmak isteyenler,
Kalite yöneticisi, kalite yönetim temsilcisi olarak çalışan ve kendini geliştirmek isteyenler,
Toplam kalite yönetimi uzmanlık belgesi’ni almak isteyenler,
Yeni bir meslek edinmek isteyenler Bu eğitime katılabilirler.
Eğitimin İçeriği:
Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi aşağıdaki 7 ana konudan oluşmaktadır. Bu konular kısaca;
1. Toplam Kalite Yönetiminin Temel İlkeleri
2. Toplam Kalite Yönetimi ve Gelişimi
3. Kalite Çemberlerini Oluşumu ve Özellikleri
4. Problem Çözme Teknikleri
– BEYİN FIRTINASI YÖNTEMİ
– AKIŞ ŞEMASI YÖNTEMİ
– BALIK KILÇIĞI DİYAGRAM YÖNTEMİ
– PARETO ANALİZİ YÖNTEMİ
5. Sürekli İyileştirme Kavramı – PUKÖ DÖNGÜSÜ
6. Sürekli İyileştirme Çalışmaları
7. Sürekli İyileştirmede Kullanılan Yöntem ve Teknikler
Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi’nin temel amacı; sizlere Toplam Kalite Yönetimi ile ilgili tüm bilgileri aktarmak, Toplam Kalite hakkındaki temel süreçleri ve uygulamaları ayrıntılı bir şekilde öğrenmenizi sağlayıp, hayata geçirmenize ve etkin bir şekilde kullanmanıza yardımcı olmaktır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“ISO Kalite Yönetim Sistemleri 4 Sertifika” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2016 – Tüm Marka ve Fikir Hakları, Türk Marka ve Patent Kurumu Tarafından Korunmaktadır. Tüm Hakları Saklıdır.

onaylı sertifika kontrol

Çevrimiçi Kişiler

Şu an çevrimiçi kullanıcı yok