fbpx
İndirim!

Profesyonel Çocuk Gelişimi Uzmanlık ve Ebeveyn Eğitimi

525.00  400.00 

Online Profesyonel Çocuk Gelişimi Uzmanlık & Ebeveyn Eğitimi

Çocuk Profesyonel Çocuk Gelişimi Uzmanlık & Ebeveyn olmak büyük bir sorumluluktur. Siz ebeveynler çocuklarınızla ilişkilerinizde çocuklarınızın gelişimini oldukça etkilemektesiniz. Bu eğitim ile sizlere etkili ebeveyn olmak hakkında sizlere kolaylık sağlayacak bazı yollar ve teknikler önererek üstesinden nasıl gelebileceğinizi anlatıyoruz

Uluslararası standartlarda hazırlanmış bu program ile bir aile koçu, aile danışmanı, anne ve baba, anne ve baba adayı, öğretmen profilinde olan birinin ihtiyaç duyacağı bilgilerini edinmek ve bu bilgileri kullanma becerilerini geliştirmek isteyenler için harika bir fırsat sunuyoruz.

Eğitimi alan herkese Profesyonel Çocuk Gelişimi Uzmanlık Sertifikası verilecektir.

Açıklama

Profesyonel Çocuk Gelisimi Uzmanlık & Ebeveyn Eğitimi

Online Profesyonel Çocuk Gelişimi Uzmanlık E  & Ebeveyn Eğitimi (6 AYRI BELGE) Aile Danışmanlığı ve Eğiticinin eğitimi

Çocuk Gelişimi Uzmanlık ve Ebeveyn olmak büyük bir sorumluluktur. Siz ebeveynler çocuklarınızla ilişkilerinizde çocuklarınızın gelişimini oldukça etkilemektesiniz. Bu eğitim ile sizlere etkili ebeveyn olmak hakkında sizlere kolaylık sağlayacak bazı yollar ve teknikler önererek üstesinden nasıl gelebileceğinizi anlatıyoruz 

Uluslararası standartlarda hazırlanmış Çocuk Gelişimi Uzmanlığı ile bir aile koçu, aile danışmanı, anne ve baba, anne ve baba adayı, öğretmen profilinde olan birinin ihtiyaç duyacağı bilgilerini edinmek ve bu bilgileri kullanma becerilerini geliştirmek isteyenler Mesleki Yetkilendirme Kuruluşu olarak  harika bir fırsat sunuyoruz.

Bu eğitimde; ebeveyn kavramı, çocuklarla iletişim, çocuk gelişimi vb. konuda gerekli olan bilgilere geniş bir açıdan bakma fırsatı yakalayacaksınız.

BU EĞİTİM SİZE NE KATACAK-iş olanakları nelerdir?

İş bulma imkanı bakımından en gözde mesleklerdendir. Hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışma imkanına sahiptirler . Üniversitelerin vermiş olduğu Çocuk Gelişimi Sertifika Programları mezunları , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çatısı altındaki kurumlarda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çocuk Esirgeme Kurumlarında, Rehberlik ve Araştırma Kurumlarında, Halk Eğitim Merkezinde, Sağlık Bakanlığının ihtiyacı olan birimlerde, devlet üniversitelerinde ve üniversite hastanelerinde, anaokulu, kreş ve çocuk yuvalarında aynı zamanda kadrolu olarak ilkokulların ana sınıflarında olmak üzere birçok kurumda çalışma imkanına sahiptirler.

KURS SÜRESİ

Çocuk Gelişimi Uzmanlığı eğitimi uzaktan eğitim şeklinde serbest zamanlı olarak sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren  dilediğiniz zaman  kullanıcı adı ve sıfrenızle uzaktan egıtım sistemine giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

SINAV VE SERTİFİKA

Eğitim sonunda eğitim içeriğinden oluşan ve  süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 70 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Çocuk Gelişimi Sertifikası verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği süresiz olup yaşam boyu geçerli ve tüm kamu kurum ve kuruluşları da dahil , özel sektörde de geçerlidir.

 

 EĞİTİM İÇERİĞİ

Konu 1

Okul Öncesi Eğitim

Konu 2

Temel Psikoloji – BEllek

Temel Psikoloji – Beyin ve Sinir Sistemi

Temel Psikoloji – Bilim ve insan

Temel Psikoloji – Duyumlar ve Algı

Temel Psikoloji – İnsan

Temel Psikoloji – İnsan Yaşam Boyu Gelişimi

Temel Psikoloji – İnsan Nasıl Öğrenir

Temel Psikoloji – zihin ve bilinç

KONU 3

Aile tutumlarının kişilik gelişimine tutumu

Ailenin yaşam döngüsü

çocukluk dönemi sorunları

Ergenlik Sorunları

 

KONU 4
Çocuk Edebiyatına Giriş

Gelişim

Aile Planlaması

Çocuk Bakımında İletişim

Çocuk Kostüm Ve Aksesuarları

Çocukla İletişim

Drama Uygulamaları

Çocuk Etkinlikleri

Gebelik Ve Emzik Döneminde Beslenme

Oyun Etkinlikleri

Erken Çocukluk Eğitiminde Temel İlkeler

Savunma Mekanizmaları

Uyumsuz Çocuklar

Özel Eğitimde Temel İlkeler

Özel Eğitim Kurumlarında Fiziksel Özellikler Ve…

Kuklalar

Yüz Ve Vücut Boyama Teknikleri

EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ DERS İÇERİĞİ

  • ÖĞRETİM STRATEJİLERİ YÖNTEM VE TEKNİKLERİ
    • Eğiticinin Eğitimi

 

  • EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ SORU BANKASI

 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Profesyonel Çocuk Gelişimi Uzmanlık ve Ebeveyn Eğitimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2016 – Tüm Marka ve Fikir Hakları, Türk Marka ve Patent Kurumu Tarafından Korunmaktadır. Tüm Hakları Saklıdır.

onaylı sertifika kontrol

Çevrimiçi Kişiler

Şu an çevrimiçi kullanıcı yok